Úvod
 Spiritual Fest 2010
 Spiritual Fest 2009
 Spiritual Fest 2008
 Spiritual Fest 2007
 Spiritual Fest 2006
 Spiritual Fest 2005
 Účastníci festivalu
 Ohlasy médií
 Fotogalerie
 Sponzoři a média
 Spiritual Fest 2004
 Spiritual Fest 2003
 Zajímavé odkazy
 Fórum

Česky English

Sponzoři


Mediální partneři
TV Noe
Radio Proglas

Pořádá
Soubor Geshem
MČ Praha 13
Komunitní centrum sv. Prokopa

E-mail pořadatele: Odeslat email

Webmaster: Odeslat email
Hostuje: www.rozhled.cz


Další odkazy

Spiritual fest

Afro-american spirituals 
 
 
Spiritual Fest 2005  

Jak by se dal stručně popsat třetí ročník Spiritual Festu, který proběhl 17. září 2005 v Komunitním centru sv. Prokopa v Praze?

Přátelské setkání "starých známých" účastníků předchozích ročníků s novými tvářemi (Irena Budweiserová, G*apeels, Besharmonie, Sponte Sua, Sbor Gymnázia Radotín). Amtosféra festivalu odpovídala obsahu písní a to svou dynamikou, radostí i nadějí. Na své si přišli příznivci sborového i sólového zpěvu, akapelového i country-folk stylu, klasických i moderních aranží, profesionálního projevu i kostelně procítěného zpěvu. Informace o všech účinkujících, fotografie z vystoupení i další údaje najdete na těchto stránkách.

Ještě před poslední písní diváci odpověděli hlasitým "ANO" na otázku, zda mají zájem o další ročník Spiritual Festu. Už teď se těšíme na všechny účinkující a diváky. Máte zájem vystoupit? Máte zájem přijít jako diváci? Chcete nás podpořit? Napište nám.

Marek Šlechta
Geshem

 
Editorial  

Černošský spirituál je píseň vyvěrající z hloubi lidské zkušenosti víry. Dotýká se s omračující otevřeností základních mezilidských vztahů stejně jako rozhraní mezi životem a smrtí. Všechny tyto rozměry překonává obrovským optimismem průzračné naděje a radosti víry.

Této životodárné dřeni černošského spirituálu neodolají posluchači žádné generace, žádného vyznání, žádného národa. Uchvacují mnohé z nás, bez ohledu na to, zda rozumíme textům nebo jsme odborníky v hudbě. Jejich podmanivé kouzlo nás znovu překonává.

Není tedy divu, že černošský spirituál jako součást svého repertoáru prezentují různá hudební uskupení, soubory i sólisté. Málokterý hudební útvar má tolik podob a nejrůznějších, až protikladných interpretací. Tento žánr sám pro ně vytváří prostor, a my tak máme příležitost se s nimi setkávat znovu a pokaždé jinak.