Úvod
 Spiritual Fest 2010
 Spiritual Fest 2009
 Spiritual Fest 2008
 Spiritual Fest 2007
 Spiritual Fest 2006
 Spiritual Fest 2005
 Účastníci festivalu
 Ohlasy médií
 Fotogalerie
 Sponzoři a média
 Spiritual Fest 2004
 Spiritual Fest 2003
 Zajímavé odkazy
 Fórum

Česky English

Sponzoři


Mediální partneři
TV Noe
Radio Proglas

Pořádá
Soubor Geshem
MČ Praha 13
Komunitní centrum sv. Prokopa

E-mail pořadatele: Odeslat email

Webmaster: Odeslat email
Hostuje: www.rozhled.cz


Další odkazy

Spiritual fest

Afro-american spirituals 
 
 
SPIRITUALFEST POTŘETÍ - ifolk.cz  

Již potřetí se konal ve stodůleckém Komunitním centru Sv. Prokopa svátek sborového, převážně acapellového zpívání, který byl zejména ve znamení spirituálů a dalších písní s duchovním obsahem. I letos byl rozdělen do dvou částí, ta odpolední, původně plánovaná venku, byla ale z důvodu počasí realizovaná tak jako večerní část uvnitř zmíněného kostela. V odpolední části vystoupily spíše početnější, často kostelní sbory s větší tradicí, ale zaujal kupříkladu sbor nejmenšího gymnázia v ČR, gymnázia Radotín, který má za sebou pouze 4 roky existence, ale na jevišti působili studenti sebejistě - a dlužno dodat, že oprávněně. Je příjemné vidět, že ani tato část hudby nemá o dorost nouzi. Ze zkušených bych zmínil především Hradecké komorní tucteto, které na Spirituálfestu není nováčkem. Škoda, že nedorazil Českolipský dětský sbor.

Číst dále...
 
V sobotu se uskutečnil 3.ročník Spiritual Festu  

V sobotu 17. září proběhl na Praze 13 v komunitním centru sv. Prokopa 3. ročník Spiritual Festu. Na festivalu účinkovaly skupiny i interpreti, kteří mají ve svém repertoáru tradiční černošské spirituály. Na podiu se jich vystřídalo celkem 17. Celý festival zahajoval a zakončoval soubor Geshem, jeden z hlavních organizátorů festivalu.

Číst dále...
 
Tohtoročný Spiritual Fest prekonal predstavy organizátorov  

Podľa Mareka Šlechtu, zbormajstra usporiadateľského súboru Geshem, sobotňajší Spiritual Fest v pražskom komunitnom centre sv.Prokopa charakterizovala „strhující atmosféra, vynikající publikum, které nadšeně přijímalo všechny účinkující, vysoká úroveň skupin a souborů a nové tváře.“

Číst dále...
 
Čemu dnes lidi věří?  

Je tato otázka na místě, anebo to je spíš jen smutné konstatování, na jehož konci místo otazníku stačí jen pár teček? Tato otázka mě napadla na Spiritual festu, který se konal v sobotu 17. září v Butovicích a pořádal jej vokální soubor Geshem, Komunitní centrum sv. Prokopa, spolek Slavibor a Městská část Praha 13. Navodil ji Sváťa Karásek, než zahrál pár svých písní. Citoval názor některých hospodských posedávačů: ???O nebe nestojíme, beztak je tam nuda, a pekla se nebojíme???.

Sloupek pro deník Metro
Josef Duben - publicista
Číst dále...
 
Festival radosti  

Letošní Spiritual Fest, který již potřetí uspořádali Geshem, Spolek Slavibor, Komunitní centrum a Praha 13, předčil všechna očekávání. Svým příznivcům přinesl v sobotu 17. 9. pestrou škálu spirituálů, vynikající umělecké výkony a nádhernou atmosféru. První část festivalu se měla původně odehrávat venku, zima a déšť ji však zatlačila do Komunitního centra. Vystoupila převážně větší tělesa, zmínit musíme zvláště vystoupení dívčího souboru Cantarina, smíšeného Hradeckého komorního tucteta a domácí Besharmonie v novém oranžovočerném úboru.

Článek v originále na webu MČ Praha 13
Samuel Truschka - tiskový mluvčí městské části
Číst dále...
 
Svátek spirituálu již potřetí v Praze  

Recenze uplatňující zevrubný analytický pohled na průběh třetího ročníku Spiritual Festu 2005, který se konal 17. září 2005 v Praze v Nových Butovicích. Jedná se o jedinečnou a také jedinou hudebně kulturně společenskou akci tohoto typu, která si získává stále více příznivců. Její význam už začíná přerůstat i českou hudební kulturní scénu.

Číst dále...