Úvod
 Spiritual Fest 2010
 Spiritual Fest 2009
 Spiritual Fest 2008
 Spiritual Fest 2007
 Spiritual Fest 2006
 Spiritual Fest 2005
 Spiritual Fest 2004
 Spiritual Fest 2003
 Zajímavé odkazy
 Fórum

Česky English

Sponzoři


Mediální partneři
TV Noe
Radio Proglas

Pořádá
Soubor Geshem
MČ Praha 13
Komunitní centrum sv. Prokopa

E-mail pořadatele: Odeslat email

Webmaster: Odeslat email
Hostuje: www.rozhled.cz


Další odkazy

Spiritual fest

Afro-american spirituals 
 
 
V sobotu se uskutečnil 3.ročník Spiritual Festu  

V sobotu 17. září proběhl na Praze 13 v komunitním centru sv. Prokopa 3. ročník Spiritual Festu. Na festivalu účinkovaly skupiny i interpreti, kteří mají ve svém repertoáru tradiční černošské spirituály. Na podiu se jich vystřídalo celkem 17. Celý festival zahajoval a zakončoval soubor Geshem, jeden z hlavních organizátorů festivalu.
Soubor Geshem. Foto: Křesťan Dnes


Dalšími spolupořadateli letošního ročníku Spiritual Festu byly, mimo souboru Geshem, zastupitelstvo městské části Praha 13, komunitní centrum sv. Prokopa a spolek Slavibor.

Kvůli nepřízni počasí se oproti původnímu plánu odehrály obě části festivalu uvnitř komunitního centra, na samotném festivalu se tato změna ale nijak nepodepsala.

Již první ohlasy diváků na festival dávaly znát, že se letošní ročník vydařil ještě lépe než ročníky minulé, i divácká účast byla mnohem větší. Atmosféra, kterou vytvořili účinkující, se během odpoledne a večera stupňovala, diváci se dokonce do hudby zapojili. Nikdo z účinkujících pak nebyl z pódia spuštěn bez přídavku.

Druhá polovina začala velmi významně gradovat vystoupením souboru Geshem následovaným souborem G*apeels a Vockap. Vystoupení těchto hudebních těles skutečně divákům dalo pocítit duchovní sílu, kterou v sobě spirituály skrývají, i přítomnost Boží milosti v prostorách kostela sv. Jakuba Staršího, kde se festival odehrával.

Po skončení letošního ročníku Spiritual festu se organizátoři začínají připravovat na ročník následující. Mimo příštího ročníku festivalu ale většina účinkujících vystoupí na dalších koncertech ještě během tohoto roku. Hlavní organizátor Spiritual Festu, soubor Geshem, chystá dokonce do měsíce vydání a křest svého prvního CD.

Na závěr festivalu poděkoval Marek Šlechta, sbormistr souboru Geshem, všem sponzorům a spolupořadatelům za pomoc na přípravách a průběhu festivalu, mediálnim partnerům za propagaci, divákům za vytvoření atmosféry, ale především Bohu za to, že nás stvořil, naučil zpívat a umožnil uspořádání tohoto festivalu.